آزادی از مذهب

image_pdfimage_print
آزادی از مذهب
آزادی از مذهب

شما نمی توانید عدالت و نیکی را در مذهب بیابید؛ و نه حتی در پیروی یک مذهب به اصطلاح خوب می توان این چیزها را یافت.

مطمعنم که خیلی از شما عزیزان با من هم صدا خواهید بود اگر بگویم: زمانی که مسیح را یافتم؛ مذهب خود را از دست دادم. ما می بایست مذهب را کنار گذاشته و مسیح را بیابیم و با او رابطه و مشارکت مستقیم داشته باشیم. همانطور که پولس مسیح را شناخت؛ آنچه را که برایش بسیار گرانبها و با ارزش می نمود؛ تمام آن مقام و دانش مذهبی خود را در مقابل شناخت مسیح پشیزی بیش ندانست.

فیلیپیان ۳: ۴- ۱۶

خود من بیش از هر کس دیگری؛ دلیل داشتم که می توانم خود را نجات دهم. اگر پیگران فکر می کنند که با تکیه به اصل و نصب و امتیازات شخصی خود می توانند نجات یابند؛ من بیشتر حق دارم چنین فکری بکنم! زیرا من در یک خانواده اصیل یهودی از طایفه بنیامین بدنیا آمده ام؛ و هشت روزه بودم که ختنه شدم. بنابراین یک یهودی کامل هستم. از این گذشته عضو فرقه فریسیان نیز بودم که در زمینه اجرای احکام دین یهود بقدری بود که مسیحیان را آزار و شکنجه می دادم؛ و می کوشیدم که فرایض دینی را موبه مو اجرا نمایم.

اما اکنون همه این امتیازات را که روزگاری برایم بسیار با ارزش بود دور ریخته ام؛ تا بتوانم ایمان و امیدم را به مسیح ببندم. بلی همه چیز در مقابل نعمت شناخت خداوندم عیسی مسیح بی ارزش است. بنابراین همه را کنار گذاشته ام؛ چون برای من پشیزی ارزش ندارند؛ با این هدف که مسیح را داشته باشم و با او یکی شوم و دیگر برای نجات یافتن بر کارهای خوب خودمو یا اطاعت از قوانین مذهبی تکیه نکنم؛ بلکه اعتمادم بر مسیح باشد؛ زیرا فقط از راه ایمان به مسیح است گه خدا ما را بیگناه به حساب می آورد. اکنون همه چیز را رها کرده ام چون دریافته ام که فقط از این راه می توانم مسیح را واقعاُ بشناسم و به آن قدرتی که او را از مرگ زنده کرد؛ دست یابم؛ من می خواهم درک کنم که رنج کشیدن و مردن با او یعنی چه. تا به هر قیمتی که شده بتواتنم مانند کسانی که در روز قیامت زنده می شوند زندگی کاملاُ جدیدی بیابم و در تازگی و خرمی آن بسر برم.

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید