پس از ۵۰۰ سال قبر عیسی مسیح گشوده شد

image_pdfimage_print
متخصصان برای اولین بار در ۵۰۰ سال اخیر تخته سنگ مرمر را از روی قبر (خالی) عیسی مسیح در اورشلیم بر داشتند.
متخصصان برای اولین بار در ۵۰۰ سال اخیر تخته سنگ مرمر را از روی قبر (خالی) عیسی مسیح در اورشلیم بر داشتند.

متخصصان برای اولین بار در ۵۰۰ سال اخیر تخته سنگ مرمر را از روی قبر (خالی) عیسی مسیح در اورشلیم بر داشتند.

گشودن این مقبره تاریخی به منظور تمیز کردن و مرمت این تخته مرمری صورت گرفته است.

این سنگ قبر در سال ۱۵۵۵ نصب شد. در زیر آن مقدار زیادی از مواد سنگی پیدا شده است. دانشمندان انجمن ملی جغرافیای آمریکا اعلام کردند پس از تعدادی از مطالعات علمی می توان دید که سطح سنگی که طبق روایات جنازه  عیسی در زیر آن به خاک سپرده شد، در واقع چگونه بوده است.

به نوشته روزنامه “اینترنشنل بیزنس تایمز”، قبر ( خالی ) عیسی مسیح در زیرزمین کلیسایی موسوم به “کلیسای مقبره مقدس” واقع در بخش باستانی اورشلیم قرار دارد و یکی از مقدس ترین اماکن مسیحیان به شمار می آید.

سالانه هزاران بازدید کننده مسیحی از سرتاسر جهان به پای این مقبره میایند تا سنگ مرمری که قبر عیسی مسیح را می پوشاند ببینند. در گذر زمان این سنگ دچار آسیب هایی شده و نیازی به تمیز کردن و مرمت آن به وجود آمده است.

چند ماه پیش نیز پس از دویست سال مرمت محراب مقدس، در کلیسای تاریخی مقبره مقدس  آغاز شده بود.این محراب در کلیسای تاریخی مقبره مقدس، در بخش قدیمی بیت‌المقدس و برفراز دره جلجتا قرار دارد.

فاصله این محراب با محل به صلیب کشیده شدن عیسی مسیح چند صد متر بیشتر نیست.هر یک از بخش‌های کلیسای مقبره که به کلیسای رستاخیز هم شهرت دارد، در کنترل یکی از شاخه‌های مسیحیت است؛ کلیسای کاتولیک روم، کلیسای ارتودوکس یونان و کلیسای ارامنه.
این سه کلیسا که هر سه مالک این محراب هستند دعا و نیایش خود را در ساعتهای مختلف روز و شب برگزار می‌کنند.

https://youtu.be/ZgVokYWbfM8

منبع : «محبت نیوز»

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید