پا درمیانی “پاپ فرانسیس” در حل بحران ونزوئلا

image_pdfimage_print
پا درمیانی “پاپ فرانسیس” در حل بحران ونزوئلا
پا درمیانی “پاپ فرانسیس” در حل بحران ونزوئلا

پاپ فرانسیس از رئیس جمهور مادورو خواست تا شجاعانه راه مذاکره صادقانه و موثر را برای کاهش رنج مردم به ویژه فقرا در پیش بگیرد

پاپ فرانسیس که تلاشهایش برای حل تنش میان آمریکا و کوبا نتیجه بخش بود، این بار قصد دارد برای پایان دادن به بحران سیاسی و اقتصادی ونزوئلا پادرمیانی کند.

پاپ فرانسیس از رئیس جمهور مادورو خواست تا شجاعانه راه مذاکره صادقانه و موثر را برای کاهش رنج مردم به ویژه فقرا پیش بگیرد و وضعیت همبستگی مجدد اجتماعی را ارتقا دهد که به مردم اجازه خواهد داد تا به آینده این کشور با امید بیشتری بنگرد.

 در همین راستا نماینده رهبر کاتولیک های جهان، از ادامه مذاکرات دولت و مخالفان ونزوئلا خبر داد.

“امیل پل چرینگ ” فرستاده پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان اعلام کرد ، دولت ونزوئلا و مخالفان این کشور روز دوشنبه گفت و گوها را از سر گرفتند و تلاش می کنند ۳۰ اکتبر ۲۰۱۶ دوباره نشستی برگزار کنند.

گفت و گوی میان دولت و مخالفان ونزوئلا، در حالی آغاز می شود که این کشور بحران سیاسی شدیدی را سپری می کند.

به گفته فرستاده پاپ، هدف از این گفت و گو ایجاد شرایطی است که ۳۰ اکتبر نشستی سراسری در جزیره مارگاریتا در شمال ونزوئلا برگزار شود.

مخالفان دولت در ونزوئلا ، تلاش می کنند از طریق برگزاری همه پرسی ، نیکلاس مادورو را از سمت ریاست جمهوری این کشور برکنار کنند .

شورای ملی انتخابات ونزوئلا ، فرایند همه‌ پرسی برکناری رئیس‌ جمهوری را پس از حکم دادگاه کیفری مبنی بر تقلب مخالفان در تدوین طومار همه‌پرسی ، تا اطلاع ثانوی تعلیق کرده است.

منبع : «محبت نیوز»

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید