سوال یکی از خوانندگان: آیا “دیوار بزرگ ترامپ” در کتاب مقدس پیشگویی شده است؟

image_pdfimage_print
سوال یکی از خوانندگان: آیا "دیوار بزرگ ترامپ" در کتاب مقدس پیشگویی شده است؟
سوال یکی از خوانندگان: آیا “دیوار بزرگ ترامپ” در کتاب مقدس پیشگویی شده است؟

پاسخ: خیر. چنین پیشگویی در کتاب مقدس وجود ندارد. این دیوار قرار است به منظور جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی و ورود مواد مخدر به آمریکا در مرز ایالات متحده و مکزیک ساخته شود. اما طرح احداث این دیوار دارای اشکالاتی است:

یک. مرز مکزیک با آمریکا ۳۲۰۰ کیلومتر است. یعنی سه برابر مسافت تهران تا مشهد یا تهران تا شیراز. احداث چنین دیواری هزینه کلان می طلبد و ساخت آن سال های زیادی به طول می انجامد.

دوم. مقاومت زمین در مناطق مختلف یکسان نیست و ساخت دیوار باید با در نظر گرفتن مقاومت زمین هر منطقه ای ساخته شود. در غیر این صورت بخش هایی از دیوار در اثر زلزله یا رانش یا سستی زمین، فرو خواهد ریخت.

سوم. دیوار مانعی برای دید مرزبانان است. آنان نمی توانند ببینند که در “پشت دیوار” چه می گذرد.

چهارم. مهاجران غیر قانونی یا قاچاقچیان مواد مخدر می توانند با حفر تونل یا ایجاد سوراخ در دیوار، وارد خاک آمریکا شوند.

پنجم. به هنگام جنگ یا تعقیب و گریز قاچاقچیان مواد مخدر، دیوار مانع بزرگی برای ارتش و پلیس محسوب می شود. بدون تردید، نبرد با قاچاقچیان در طول سال، همواره به دیوار در مناطق مختلف آسیب های جدی یا سطحی وارد می سازد که به مرمت و ترمیم نیاز است.

ششم. در دو سوی دیوار مردم به نوشتن شعار یا نگارش جملات زشت و ناپسند مبادرت می ورزند و یا با نقاشی از جمله تصاویر غیراخلاقی و مستهجن، تاثیر منفی بر بازدیدکنندگان و به خصوص کودکان خواهد گذاشت. پاک کردن تصاویر و شعارها به سال ها زمان و صرف هزینه نیازمند است.

هفتم. جهانگردان ماجراجو اگر مورد تهدید افراد روانی، سارقین یا باندهای مواد مخدر قرار بگیرند و یا با خطر مرگ روبرو شوند، دیوار مانعی برای نجات آنان خواهد بود.

هشتم. پیشنهاد نگارنده آن است که با ساخت شهرک های صنعتی در نزدیک مرز آمریکا با مکزیک، فرصت شغلی برای مهاجران فراهم شود. مهاجران می توانند با دریافت مجوز کار و اقامت موقت که فقط محدود به مناطق مرزی است، در آن جا کار و زندگی کنند.

در نتیجه میلیون ها یا ده ها میلیون نفر علاوه بر پرداخت مالیات، به افزایش قدرت خرید کالا در آمریکا منجر می شود. از آن جا که این قانون فقط در مناطق مرزی قابل اجرا است، می تواند تا حد زیادی از ورود مهاجران به عمق خاک آمریکا جلوگیری به عمل می آورد.

به یاد داشته باشیم که استفاده از روش های مختلف از توفیق نسبی برخوردار است و به طور صد در صد نمی توان از سیل مهاجران جلوگیری به عمل آورد.

نویسنده مقاله: مهران پورپشنگ

About ASHNAIE

کسی‌که همهٔ این چیزها را تصدیق می‌كند، می‌گوید: «آری! من بزودی می‌آیم!» آمین! بیا ای عیسی، ای خداوند! فیض عیسی خداوند با همهٔ شما باد، آمین!

View all posts by ASHNAIE →

دیدگاهتان را بنویسید